Bauhaus: stroje

3.12.21 - Gediman - Komentáře (0)
Bauhauské stroje.
Vorreiter
Pásový motocykl. Posádku tvoří jeden řidič. Je vyzbrojen dvěma kulomety.

Sabertooth
Polopásový motocykl. Posádku tvoří jeden řidič a uveze až 4 další vojáky.

Vinciano-Traffaux 350BL
Luxusní civilní automobil. Uveze 4 pasažéry. Verze, kterou obvykle používají nájemní agenti, je obrněná a má neprůstřelná okna.

Sachs 9000GL
Luxusní civilní automobil. Uveze 4 pasažéry. Všechny verze jsou obrněné, mají neprůstřelná okna a jsou odolné i proti minám.

Giacchio Forza 750
Sportovní civilní automobil. Uveze jednoho pasažéra.

GT Offroad B-52
Lehké vozidlo s otevřenou kabinou pro dva členy posádky. Je vyzbrojeno rotačním kulometem. Vyrábí ho firma Fieldhausen Motors. V příručce Freelancer's Handbook, Gamemaster's Screen je uveden civilní automobil Offroad B-52, vyráběný kapitolskou firmou General Trucks.

Vulkan Battlesuit
Dvounohé kráčedlo. Posádku tvoří jeden voják. Je vyzbrojené mechanickou rukou a dalšími zbraněmi. Existují tři typy:
Základní: typ vyzbrojený rotačním kulometem
Plamenometný: typ vyzbrojený plamenometem
Raketometný: typ vyzbrojený rotačním kulometem a raketami

Viktor Battlesuit
Dvounohé kráčedlo, vylepšená verze Vulkanu. Obsahuje pokročilou elektroniku dodávanou Kybertronikem. Posádku tvoří jeden voják. Je vyzbrojené mechanickou rukou a rotačním autokanonem. Dodatečně může mít také raketomet.

FH-01 Strike Skimmer
Vznášedlo s otevřenou kabinou pro dva členy posádky. Je vyzbrojeno rotačním kulometem.

PL-99 Strike Skimmer
Vznášedlo s otevřenou kabinou pro dva členy posádky. Je vyzbrojeno těžkým a lehkým kulometem. Těžký kulomet ovládá střelec, lehký kulomet ovládá řidič.

Vinciano-Traffaux Cardinal
Obrněné vozidlo. Posádku tvoří dva muži a uveze až dva pasažéry. Výzbroj tvoří kulomet v otočné věži.

Vinciano BMP-35
Obrněné vozidlo používané bezpečnostními jednotkami. Výzbroj tvoří vodní dělo nebo 30mm autokanon v otočné věži.

PZRV-31 Jackal
Obrněné vozidlo. Posádku tvoří 4 muži. Výzbroj tvoří 60mm kanon v otočné věži a dva kulomety.

GEV 10 Krait
Vznášedlový obrněný pěchotní transportér. Posádku tvoří dva muži (řidič a střelec) a uveze až 20 pasažérů. Výzbroj tvoří dva dvojité autokanony v otočné věži.

GEV 12 Cobra
Vznášedlový tank. Posádku tvoří 4 muži. Výzbroj tvoří 60mm autokanon v otočné věži a čtyři kulomety (v příďové, bočních a záďové střílně). Autokanon může být vyměněn za raketomet.

GEV 24 Anaconda
Vznášedlový transportér složený z mnoha "vagónů". Posádku tvoří 4 muži. Výzbroj tvoří raketomet v otočné věži a dva kulomety v příďových střílnách. Každý vagón má vlastní otočnou věž s kulometem.

Draken
Samohybné útočné dělo.

T-32 Wolfclaw JBT
Polopásový tank určený pro boj v džunglích (Jungle Battle Tank). Posádku tvoří tři vojáci. Výzbroj tvoří tři autokanony ráže 65 mm s krátkou hlavní v otočné věži. Na věži je též kulomet. Na přídi vozidla je velká motorová pila.

Jaeger
Střední tank.

MBT-42 Wolf Mk 2
Střední tank. Posádku tvoří 15 vojáků. Je vyzbrojen 180mm kanonem v hlavní otočné věži. Dále má tři menší věže s 60mm kanonem a kulometem (jednu na přídi a dvě na bocích), čtvrtá věž s kulometem je na zádi. Další dva kulomety má v bočních střílnách.

MBT-42 Wolf Mk 2c
Střední tank upravený pro boj v džungli. Posádku tvoří 15 vojáků. Je vyzbrojen velkým plamenometem v hlavní otočné věži. Dále má tři menší věže s 60mm kanonem a kulometem (jednu na přídi a dvě na bocích), čtvrtá věž s kulometem je na zádi. Další dva kulomety má v bočních střílnách. Na přídi vozidla je velká motorová pila.

GBT-49 Grizzly
Super-těžký tank (Giant Battle Tank) Grizzly je největší hlavní bojový tank Bauhausu. Je 30 metrů dlouhý, 7 metrů vysoký a 12 metrů široký. Maximální rychlost je 40 km/h. Posádku tvoří 24 vojáků včetně kuchaře a stewarda. Je vyzbrojen 180mm protitankovým kanonem, 230mm minometem a 60mm kanonem v hlavní otočné věži. Kromě toho tu je také kulomet. Na přídi jsou dvě střílny, jedna s dvojitým kulometem a jedna s 30mm minometem a plamenometem. Tank má čtyři boční střílny, dvě mají kulomet a dvě dvojitý kulomet. Dále je na zádi vybaven dvěma protiletadlovými věžemi, každá s trojitým kulometem, a střílnou s 60mm kanonem. V komunikačním stanovišti na zádi je též kulomet. Po obou stranách nástavby, která obsahuje kuchyni a vysunovací velitelskou věž, je další kulomet. Když je věž vysunuta, výška tanku je 15 metrů. Na přídi může být instalována velká motorová pila.

Goliath
Super-těžký tank, pravděpodobně větší než Grizzly.

Excelsior
Super-těžká samohybná houfnice.

Great Infurior
Super-těžká samohybná houfnice, vylepšená verze Excelsioru. Největší dělostřelecká zbraň v arzenálu Bauhausu. Posádku tvoří 11 vojáků. Má houfnici ráže 560 mm, s hlavní dlouhou 42 metrů. Může vystřelovat tříštivou, výbušnou, plynovou nebo zápalnou munici.

Python 100
Bojová helikoptéra. Posádku tvoří jeden voják. Výzbroj tvoří jeden kulomet ve věži na přídi a rakety zavěšené pod pylony.

Long Rider 22
Transportní helikoptéra.

Raven
VTOL stíhací letoun. Posádku tvoří jeden voják. Výzbroj tvoří dva kanony na přídi, další výzbroj může být zavěšena na pylony.

Dragonfly
VTOL útočný letoun. Posádku tvoří dva vojáci a uveze až 20 pasažérů. Výzbroj tvoří dva autokanony na přídi.

Albatross
Taktický bombardér. Posádku tvoří 6 vojáků. Výzbroj tvoří kulomet ve střílnách na přídi, hřbetu a břiše. Nese též 5 tun bomb.

Condor
Strategický bombardér. Posádku tvoří 10 vojáků. Výzbroj tvoří dvojitý kanon ve střílnách na přídi, hřbetu, břiše a na zádi. Nese též 45 tun bomb.

Aerial Dreadnought
Oblačná loď, každý kus je jedinečný. Může být dlouhá až 200 metrů. Posádku tvoří obvykle přes 200 mužů. Na spodní straně je 8 otočných věží, každá s kanonem ráže 1000 mm. Na horní straně je obvykle přistávací plocha až pro 12 letadel Raven. Uveze až 200 pasažérů. Další výzbroj tvoří 50 věží s autokanonem, nese též 250 tun bomb.

Dreadnought
Obrovská vesmírná loď. Je postavena kolem generátoru umělé gravitace, podobného, jaký se používá k regulaci planetární gravitace. Dreadnoughty se dnes už nevyrábějí a jsou proto příliš cenné na to, aby byly zničeny. Megakorporace se vždy snaží nepřátelský Dreadnought obsadit, pokud možno bez poškození.


ZAJÍMAVOSTI
Sabertooth vypadá stejně jako německý Sd.Kfz. 2 "Kettenkrad" z Druhé světové války. Jackal vypadá podobně jako britské obrněné vozidlo Daimler Mk I a Vinciano-Traffaux Cardinal vypadá podobně jako britské obrněné vozidlo Rolls-Royce.

Draken, Jaeger, Goliath a Excelsior byly pouze okrajově zmíněny v RPG. Žádný popis vzhledu uveden nebyl.

Vulkan Battlesuit a FH-01 Strike Skimmer se poprvé objevily ve 2. edici Warzone.

Viktor Battlesuit se poprvé objevil ve 3. edici Warzone.

Modely Jackal, Cobra a Grizzly, které vyšly pro 1. edici Warzone, vyrobil Forge World (divize Games Workshopu). Pravidla byla dodávána přímo v krabici modelu, v žádné příručce nevyšla.

Design tanku Grizzly, tak jak ho nakreslil Paul Bonner a jak se objevil i na ilustraci v RPG příručce Bauhaus Sourcebook, je zkopírován z tanku Akuyaku No.1 z kolekce ilustrovaných esejí Hayao Miyazaki's Daydream Data Notes, z let 1984 až 1994. Kopie je to velmi věrná, do nejmenších detailů. V příručce se píše, že posádka tanku Grizzly obsahuje i kuchaře a stewarda. Stejně tak i posádka tanku Akuyaku No.1. Později se objevil design Grizzlyho od Forge Worldu, který se ale liší, je například více hranatý.

Stejně tak je zkopírován i design tanku Wolf Mk 2, který též pochází z Hayao Miyazaki's Daydream Data Notes - zde.

Grizzly má pod trupem třetí pomocný pás, který zřejmě slouží k lepšímu překonávání těžkého terénu. Jak vyplývá z Miyazakiho kresby, tento pás se normálně nedotýká země.

GT Offroad B-52 je v karetní hře Doomtrooper zařazen jako vozidlo bez příslušnosti.

Bauhauský Dreadnought (vesmírná loď) byl poprvé zmíněn ve 2. edici Warzone.

Python 100 a Long Rider 22 se objevily v románu "Frenzy".

Vorreiter a PL-99 Strike Skimmer se poprvé objevily ve 4. edici Warzone.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.0069 vteřin