Kapitol: stroje

3.12.21 - Gediman - Komentáře (0)
Kapitolské stroje.
AFB 97 Rat
Opancéřovaný dvoumístný motocykl. Může být dodatečně vybaven pancéřovaným štítem na přídi a dvěma kulomety na bocích.

Universal Motors Roadking
Civilní automobil, jeden z nejčastějších. Uveze 6 pasažérů. Existují tři modely (A, B a C), které se liší výkonem motoru. V příručce Freelancer's Handbook, Gamemaster's Screen je řečeno, že modely nesou označení A, D a X.

General Trucks Highwayman
Civilní automobil. Uveze 8 pasažérů.

Ranger Limousine
Luxusní civilní automobil. Uveze 6 pasažérů.

Ranger Phantom
Luxusní civilní automobil. Uveze 8 pasažérů. Většina verzí obsahuje bar, televizor a rádio. Existují verze odolné proti kulkám a bombám.

Bug 400
Terénní civilní automobil. Má pohon na všechna čtyři kola a otevřenou kabinu. Existuje i vojenská verze, která je vyzbrojena kulometem.

General Trucks Offroad B-52
Terénní civilní automobil. Uveze 4 pasažéry. V tabulce v příručce Freelancer's Handbook, Gamemaster's Screen je uveden jako kapitolské vozidlo. Ve hře Warzone je ale řečeno, že GT Offroad B-52 je vyráběn a používán Bauhausem jako vojenské vozidlo.

Orca Battlesuit
Dvounohé kráčedlo. Posádku tvoří dva vojáci. Je vyzbrojeno kulometem, brokovnicí a jednou těžkou zbraní. Existují tři typy:
Mk. III: univerzální typ vyzbrojený tarasnicí
MK. IV: protipěchotní typ vyzbrojený plamenometem
Mk. V: protitankový typ vyzbrojený raketometem

APC 105 Hound Dog
Obrněný pěchotní transportér. Posádku tvoří dva muži (řidič a střelec), přepravní kapacita uvedena není. Výzbroj tvoří dvojitý kulomet v otočné věži.

AFV 110 Desert Fox
Střední tank. Posádku tvoří 7 vojáků. Je vyzbrojen 180mm kanonem v hlavní otočné věži. Dále má na obou bocích menší věž s kulometem.

AFV 114 Montana
Těžký tank. Posádku tvoří 15 vojáků. Je vyzbrojen 250mm kanonem a dvěma protiletadlovými raketomety v hlavní otočné věži. Dále má na obou bocích menší věž s kulometem a plamenometem.

AFT-210 Leviathan
Těžký tank. Je vyzbrojen dvěma 210mm kanony a jedním kulometem v hlavní otočné věži. Dále má na přídi dva kulomety.

Rattlesnake
Lehké pásové vozidlo vyzbrojené raketometem. Má otevřenou kabinu pro jednoho člena posádky.

A-311 Hammerhead Q-FAS
Quad-cannon Field Artillery System. Mobilní dělostřelecká věž vyzbrojená čtyřmi tarasnicemi.

Atlas
Atlas je parní vlak používaný na Trans-marťanské železnici. Slouží k převozu řádově milionů tun nákladu.

Marshall
Marshall je parní vlak používaný na Trans-marťanské železnici. Jeho úkolem je hlídat trať před sabotážemi, je proto opancéřovaný a vyzbrojený. Slouží též k opravě kolejí. Dokáže opravit poškozenou sekci tratě za méně než hodinu a nese materiál pro opravu až čtyř kilometrů.

Juggernaut
Juggernaut je obrovský parní vlak používaný na Trans-marťanské železnici. Je vysoký desítky metrů, má těžké pancéřování a mnoho zbraní. Funguje jako vojenský transportér a mobilní pevnost. Pojme tisíce vojáků a má hangáry pro celé eskadry letounů, které fungují jako předsunutý průzkum a obrana (např. Great Grey, Purple Shark a Manta). Nejslavnější kusy, např. Colossus a Saracen Fire, jsou ve službě už přes sto let.

Pegasus
Létající motocykl. Nemá žádné zbraně. Používá se pro průzkum.

KA-67 Great Grey
Malý letoun s otevřenou kabinou pro jednoho člena posádky. Je vyzbrojen kulometem.

SS 157 Purple Shark
Malý letoun s otevřenou kabinou pro dva členy posádky. Je vyzbrojen kulometem, který ovládá pilot. Druhý člen posádky používá vlastní zbraně (obvykle útočnou pušku a ruční granáty).

H-5 Thunderbolt
Bojová helikoptéra. Posádku tvoří dva vojáci. Výzbroj tvoří dva dvojité autokanony ve věži na přídi, jedna raketnice se dvěma raketami vzduch-země nad kabinou a jedna raketnice se 6 raketami vzduch-země pod trupem.

Grendel
Bojová helikoptéra.

CFAH-3 Cutlass
Bojová transportní helikoptéra, CFAH (Capitol Fast Attack Helicopter), určená pro speciální jednotky. Posádku tvoří dva vojáci. Je vyzbrojena jedním 20mm rotačním kulometem na přídi a jedním dálkově ovládaným 15mm kulometem na zádi. Má pylony pro přídavné bomby a rakety. Nákladový prostor je z obou boků tvořen zasunovacími dveřmi. Jsou zde držáky pro pěchotní zbraně, např. odstřelovací pušky a lehké kulomety, takže pasažéři mohou zbraně zafixovat a střílet efektivně.

CFAH-4 Advanced Cutlass
Prototyp vylepšené helikoptéry. Oproti CFAH-3 má výkonnější motory a silnější pancéřování. Je také vybavena rušičkou radarů.

Star Cruiser
Civilní helikoptéra odvozená z modelu CFAH-3 Cutlass. Je velmi komfortní.

AH-19 Grapeshot
Velká bojová helikoptéra. Posádku tvoří tři vojáci. Uveze až 12 pasažérů nebo jedno APC. Je vyzbrojena jedním 25mm rotačním autokanonem na přídi a čtyřmi dálkově ovládanými věžemi, každá s dvouhlavňovým 30mm autokanonem. Má 8 pylonů pro přídavné bomby, rakety nebo autokanony a dva pylony pro přídavné proudové motory (zvyšují rychlost) nebo raketnice.

H-7 Shrike
Bojová helikoptéra zaměřená na ničení obrněných cílů. Posádku tvoří jeden voják. Výzbroj tvoří rotační autokanon ve věži na přídi.

AHZ-24 Blackhawk
Bojová stealth helikoptéra. Posádku tvoří dva vojáci a uveze až 20 pasažérů. Výzbroj tvoří dva autokanony ve věži na přídi a dvě raketnice zavěšené pod pylony, každá obsahuje čtyři rakety vzduch-země. Zbraně jsou v případě klidu zasunuté do trupu.

UH-19 Guardian
Velká podpůrná helikoptéra. Posádku tvoří dva vojáci. Uveze až 12 pasažérů nebo jedno APC. Je vyzbrojena čtyřmi dálkově ovládanými věžemi, každá s dvouhlavňovým 30mm autokanonem. Má 8 pylonů pro přídavné bomby, rakety nebo autokanony a dva pylony pro přídavné proudové motory (zvyšují rychlost) nebo raketnice.

H-12 Condor
Transportní helikoptéra. Posádku tvoří dva vojáci a uveze až 20 pasažérů. Výzbroj tvoří dva autokanony ve věži na přídi a dvě raketnice zavěšené pod pylony, každá obsahuje dvě rakety vzduch-země.

H-17 Mastodon
Super-těžká transportní helikoptéra. Má tři rotory za sebou. Posádku tvoří 12 vojáků a uveze až 10 oddílů vojáků i s transportními helikoptérami Condor nebo až 6 tanků Montana. Výzbroj tvoří dvojitý autokanon ve věžích na přídi, břiše, zádi a na obou bocích.

Manta Assault Craft
Univerzální útočné/transportní VTOL letadlo. Má dvojitý trup. V levé kabině sedí pilot, v pravé střelec. Každá kabina pojme též 4 pasažéry. Je vyzbrojeno kulometem nebo dvojitým kulometem ve věži na přídi pravého trupu.

Hercules III
Transportní letadlo, civilní.

Hercules IV
Transportní VTOL letadlo. Má dva hlavní motory a čtyři vedlejší (dva na bocích na přídi a dva na bocích na zádi), které slouží pro VTOL funkci.

CCTL-5
VTOL letadlo, které existuje ve variantě transportní (pro armádu) a palivové (pro letectvo). Palivová verze umí libovolnému letadlu doplňovat palivo za letu.

SkyRay 838
Transportní VTOL letadlo. Je vyzbrojeno raketami.

F-69 Cobra
Stíhací letoun. Posádku tvoří jeden voják. Výzbroj tvoří dva dvojité autokanony a dvě raketnice zavěšené pod křídly, každá obsahuje 5 teplem naváděných raket.

F/A-99 Feline
Stíhací letoun s dlouhým doletem.

F-51 Puma
Stíhací bombardér. Posádku tvoří dva vojáci. Je vybaven mnoha samo-opravnými systémy a má velkou odolnost. Dokáže ustát zásahy protiletadlovými raketami. Výzbroj tvoří dvojitý autokanon a různé zbraně zavěšené pod křídly, většinou rakety.

B-57 Aerofortress
Strategický bombardér. Posádku tvoří 9 vojáků. Výzbroj tvoří dvojitý autokanon ve věžích na přídi, hřbetu, břiše, zádi a na obou bocích. Nese též 50 tun bomb.

Gamma-class Courier
Lehká transportní vesmírná loď. Posádku tvoří jeden pilot.

Regina-class Liner
Civilní transportní vesmírná loď.

Dreadnought
Obrovská vesmírná loď. Je postavena kolem generátoru umělé gravitace, podobného, jaký se používá k regulaci planetární gravitace. Dreadnoughty se dnes už nevyrábějí a jsou proto příliš cenné na to, aby byly zničeny. Megakorporace se vždy snaží nepřátelský Dreadnought obsadit, pokud možno bez poškození. Příkladem kapitolského Dreadnoughtu je Archangel, který brání prostor nad hlavním městem San Dorado.


ZAJÍMAVOSTI
Orca Battlesuit, Hammerhead Q-FAS a Manta Assault Craft se poprvé objevily ve 2. edici Warzone.

Rattlesnake se objevil pouze v karetní hře Doomtrooper, i když jeho obrázek byl již v RPG.

Vlaky Atlas, Marshall a Juggernaut byly poprvé zmíněny ve 2. edici Warzone.

Grapeshot a Guardian se v karetní hře Doomtrooper vyskytly společně na kartě "AH/UH-19 Grapeshot Guardian".

Feline byl pouze okrajově zmíněn v RPG. Žádný popis vzhledu uveden nebyl.

Kapitolský Dreadnought byl poprvé zmíněn ve 2. edici Warzone.

CFAH-3 Cutlass, CFAH-4 Advanced Cutlass, Star Cruiser, Grendel, Hercules III, Hercules IV, CCTL-5 a Gamma-class Courier se objevily v románu "Frenzy".

SkyRay 838 a Regina-class Liner se objevily v románu "Dementia".

AFT-210 Leviathan se poprvé objevil ve 4. edici Warzone.


Úvod | Projekt Void © 2009-2023
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 15.1781 vteřin