Kartel

12.11.21 - Gediman - Komentáře (0)
Popis organizace Kartel.
Domovské území: Luna
Hlavní město: Luna City
Vůdce: n/a
Měna: Kardinálova koruna
Kartel

Původ
Kartel je mírová organizace, která koordinuje spolupráci mezi megakorporacemi. Vznikla v roce 25 YC, kdy ji založily megakorporace Kapitol, Bauhaus, Mishima a Imperiál, na popud Bratrstva.

Politika
Kartel je složen z pěti delegací - každá pro jednu korporaci. Každá delegace se skládá z tisíce diplomatů, úředníků, stratégů, politiků a poradců.

High Council - Nejvyšší rada je hlavní orgán Kartelu. V radě zasedají vyslanci megakorporací a řídí všechny odvětví Kartelu, kromě vojenských operací. Nejvyšší rada se dále dělí na tři sekce:

Investigation Committee (CIC): Vyšetřovací komise se zabývá odhalováním zločinců, zrádců a hlavně infiltrovaných Kacířů Temné legie. V tomto úřadu jsou přítomni vyšetřovatelé a tajní agenti.

Cooperation Committee (CCC): Kooperační komise vyjednává spojenectví mezi megakorporacemi a zabývá se vedením mezi-korporačních operací. V tomto úřadu jsou přítomni diplomaté a poradci.

Security Council - Rada bezpečnosti je orgán Kartelu, který řídí vojenské operace. Je to v podstatě nejvyšší velitelství armády Kartelu.

Bureau for External Investigation (BEI): Úřad pro vnější vyšetřování, který je znám jednoduše také jako Vnější, se zabývá vyšetřováním všech korporačních zločinů. Pátrá ale také po Kacířích Temné legie, kteří infiltrovali do korporačních struktur.

Bureau for Internal Investigation (BII): Úřad pro vnitřní vyšetřování, který je znám jednoduše také jako Vnitřní, se zabývá vyšetřováním všech zločinů, které se staly uvnitř Kartelu. Pátrá tedy po všech zrádcích a sabotérech z vlastních řad.

Doomtrooper Corps (DTC): Doomtrooperské sbory v sobě sjednocují všechny Doomtroopery ze všech megakorporací. Zajišťují jejich výcvik, výstroj, výzbroj, přepravu a koordinaci na bitevním poli.

Freelancing Independent Corporations' Committee (FLIC)
Komise nezávislých firem je sice nejmenší ze všech úřadů, je však ale velmi důležitý. FLIC je složen z představitelů nezávislých firem a má možnost vyjadřovat se k návrhům megakorporací. Díky němu má Kartel vliv nad všemi obyvateli Sluneční soustavy.

Cartel Voidfaring Administration (CVA)
Úřad pro koordinaci vesmírných letů. Monitoruje letové trasy všech lodí lidstva a zajišťuje, aby nedošlo ke kolizi či kontaktu s loděmi Temné legie. Pokud CVA dostane informaci o lodi Temné legie, vydá varování všem lodím lidstva a současně zavolá vojenské lodě megakorporací, aby hrozbu zničily. Lodě Temné legie však většinou stihnou zmizet.

Luna Police Department (Luna PD)
Policie, dohlíží nad bezpečnostní v Luna City. Založil ji Kapitol, ale po vzniku Kartelu přešla pod něj.


ZAJÍMAVOSTI
Kartel zastává podobnou úlohu jako OSN.

Kartel se objevil už ve hře Mutant RYMD, předchůdci Mutant Chronicles.

Luna Police Department se poprvé objevilo ve 3. edici RPG.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.0038 vteřin