Mishima

11.11.21 - Gediman - Komentáře (0)
Popis megakorporace Mishima.
Domovské území: Merkur
Hlavní město: Longshore
Vůdce: Overlord
Měna: Zlatý dublon
Mishima

Původ
Mishima je megakorporace původem z Japonska a dalších asijských zemí.

Politika
Vůdcem korporace je Overlord. Současný Overlord Nagoya je však už příliš starý a k moci se dostali jeho tři Následníci trůnu, jeho potomci. Lord Moya, který ovládá Merkur; Lord Maru, který vládne územím na Venuši a Lady Mariko, která vládne územím na Marsu. Moya je z celé trojice nejstarší a má proto také největší moc. Je to neformální vládce korporace.

Mishima není jednotnou megakorporací, ale skládá se z mnoha sub-korporací, které jsou známy jako Keiretsu. Každé Keiretsu vládne starobylá samurajská rodina a v jejím čele stojí Daimyo. Ten se zodpovídá pouze Následníkům trůnu a Overlordovi a má velkou moc. Každá Keiretsu zastává určité civilní nebo vojenské účely - některé jsou zaměřeny na těžký průmysl, jiné na výzkum, další na elektroniku. Právoplatným členem Keiretsu může být pouze člověk urozeného původu, člen rodiny. Ostatní občané nemají mnoho práv a zastávají úlohu levných dělníků. Samurajové mohou beztrestně kohokoliv z této nižší vrstvy zabít - i jen kvůli banalitě. Pokud se nějaký Samuraj objeví na ulici, funguje současně jako strážce bezpečnosti.

Mishima opovrhuje všemi cizinci, bojí se jich. Všichni jsou potenciální nepřátelé, kteří nechápou prastaré tradice Mishimy. Před cizími diplomaty a obchodníky však oficiální představitelé Mishimy tuto nechuť obvykle skrývají.

Overlord Nagoya:
Mishima

Sedm mudrců
V době Neroského kacířství a Věku šesti Kardinálů vztah Mishimy s Bratrstvem ochladl. Mnoho renegátů z Bratrstva uteklo k Mishimě a začalo tu šířit své myšlenky. Vznikly stovky filozofických škol. Mezi nimi se objevilo i Sedm mudrců, kteří v megakorporaci šířili novou filozofii a odvrátili ji tak od učení Bratrstva. Učení Sedmi mudrců se zamlouvalo samurajské třídě, ale běžní civilisté byli věrní Kardinálovi. Bratrstvo inspirovalo civilisty k několika rebeliím, ty ale byly potlačeny. Vliv Bratrstva na Mishimu byl tak zcela ztracen. Když Schizma skončilo, Bratrstvo bylo opět jednotné a mocné. Overlord věděl, že ho nemůže ignorovat a tak s ním uzavřel dohodu. Mishima zničila očividně kacířské školy a dovolila Bratrstvu, aby k ní vyslalo své pozorovatele.

Yuroji, the Fist Sage: Byl to Mystik z Bratrstva.
Kanji, Sage of Unlimited Good Fortune: První Yurojiho učedník. Byl to také Mystik z Bratrstva.
Yorama, Sage of Battle: Byl to první Samuraj, který dosáhl osvícení.
Nomura, Sage of Prosperity: Byl to obchodník z Nomura Keiretsu.
Yizo, Sage of Wisdom: Byla to filozofka, která sepsala Čtyři koncepty.
Marama, Sage of Harmony: Byla to mírotvorkyně, která přinášela harmonii.
Toronaga, Sage of Justice: Byla to Inkvizitorka z Bratrstva. Založila řád Lovců démonů.

Ozbrojené síly

Letectvo - Mishima není moc dobrá v letectvu. V jeskyních Merkuru jsou používány helikoptéry a vzducholodě. Lord Maru na Venuši se soustřeďuje spíše na reformu armády a námořnictva. Lady Mariko vybudovala silné letectvo na Marsu, aby mohla konkurovat Kapitolu. Pouze ty nejbohatší Keiretsu mají vlastní letecké síly. Samurajové preferují stíhačky, protože stíhací souboje považují za čestné. Z toho důvodu mají mishimské letecké síly obecně mnohem více stíhaček než bombardérů.

Námořnictvo - Mishima má klasické námořnictvo pouze na Venuši. Každá Keiretsu poskytuje vlastní flotilu. Flotila Lorda Maru je největší; jeho vlajková loď Prince of Dragons je největší plavidlo, které kdy na Venuši plulo. Pouze Overlord a Následníci trůnu mohou vlastnit vesmírné lodě. Každý Následník trůnu má vlastní obchodní a válečné flotily. Největší má Lord Moya, následuje Lord Maru a nakonec Lady Mariko. Overlord vlastní zlatou loď, kterou používá k ceremoniálním návštěvám, když opustí Lunu.

Beztváří (The Faceless)
Pokud člen Mishimy spáchá nějaký vážný hřích nebo ztratí čest, stane se Beztvářím. Přijde o členství v megakorporaci, jeho rodina se ho vzdá. Obličej takové osoby je znetvořen jizvami a její jméno je vymazáno ze seznamů. Mishiman raději zemře, než aby toto podstoupil. Beztváří obvykle nosí jednoduché masky, aby zakryli svoji identitu. Jsou to chudí žebráci na okraji společnosti.

Crimson Lotus Society
Tajná policie Lady Mariko.

Black Dragon Triad
Mocná zločinecká organizace. Ovládá Dragon Boxers, nejpopulárnější školu bojových umění.

Školy bojových umění
Školy jsou filozofické směry, které své studenty učí vědomosti a techniky shromážděné napříč staletími a předávané z generace na generaci. Každá škola představuje nejen způsob boje, ale také způsob života. Každá má svoji vlastní filozofii a kodex, které jsou vyučovány jejich mistry, společně se silami Ki.

Blademaster
Tuto školu založil během Velké rebelie samuraj Narita. Je to nejrozšířenější škola. Cvičí ty nejlepší Samuraje, kteří jsou známí jako Blademasters. Každý Lord má v řadách svých služebníků alespoň jednoho Blademastera.

Celestial Path
Tato škola učí sebekontrolu a pacifismus. Studenti mohou bojovat jen v sebeobraně. Je oblíbená mezi neurozenými občany.

Gray Mystics
Tato škola studuje více esoterické použití síly Ki. Studenti jsou známí jako učedníci a mudrci, mohou se jimi stát neurození občané i Samurajové. Je to jedna z mála škol, ve které neurození občané nejsou cílem perzekucí. Musí však slíbit věrnost svému místnímu Lordovi.

Dark Mystics
Tato škola je tvořena kacíři. Studenti si myslí, že vstupují do tajné školy, která je naučí neobvyklé schopnosti síly Ki. Místo toho je naučí používat Temnou symetrii a zcela je zkorumpuje.

White Mystics
Tato škola vznikla během Neroského kacířství, byla založena odpadlíky z Bratrstva. Učí kouzla Umění. Bratrstvo je považuje za kacíře a Inkvizice po nich pátrá. Studenti jsou dobří lidé, kteří pomáhají chudým, trpícím a nevinným. Díky tomu nejsou populární ani mezi Samuraji.

Dragon Boxer
Nejpopulárnější škola. Je ovládána triádou Black Dragon. Studenti jsou nejlepší zápasníci holýma rukama. Mohou se jimi stát pouze neurození občané. Mnoho z nich se stane členy triády. Jsou to nepřátelé školy Storm Warrior.

Storm Warrior
Tato škola se zaměřuje pouze na boj. Podle ní je nejlepší obranou útok a přežívají jen ti nejsilnější. Její studenti jsou známí svoji brutalitou. Mohou se jimi stát neurození občané i Samurajové. Jsou to nepřátelé školy Dragon Boxer.

Tattooed Man
Tato škola je přístupná jen členům triád. Učí je, jak pronásledovat a zabíjet oběti nejrůznějšími zbraněmi. Studenti jsou známí psychoaktivním tetováním, které mohou zviditelnit, když zabíjejí své oběti.

Hunting Tiger
Tato škola učí útočit rychle, skrytě a jen když je to nutné. Studenty se mohou stát neurození občané i Samurajové. Mistři této školy jsou potulní.ZAJÍMAVOSTI
Logo Mishimy zjevně odkazuje na vlajku Japonské armády z let 1870 až 1945. Je to upravený symbol vycházejícího slunce: místo 16 paprsků jich má jen 8 a místo slunce je uprostřed písemno M.

Vzhled Overlorda byl ukázán v prvním díle promo-verze románu "In Lunacy", vydané v Itálii roku 1994, na straně 41. Tento obrázek byl v karetní hře Doomtrooper použit jako ilustrace pro kartu Mentor.

Mishima se objevila už ve hře Mutant RYMD, předchůdci Mutant Chronicles. Měla totožné logo.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.0039 vteřin