Kybertronik: vojáci a agenti

28.11.21 - Gediman - Komentáře (0)
Kybertronické jednotky a různí agenti.
Chasseurs
Základní jednotka.

People’s Volunteers
Jednotka složená z dobrovolníků. Pro občany je to první příležitost, jak posloužit své megakorporaci. Nemá moc kvalitní výcvik.

Shock Troopers
Speciální jednotka paravýsadkářů pro rychlé útoky.

Mirrormen
Speciální jednotka infiltrátorů. Mají brnění s aktivní kamufláží.

Reavers
Speciální jednotka pro boj proti Bratrstvu.

19th Silent
Speciální jednotka paravýsadkářů pro nenápadné útoky. K výsadku používají brzdné trysky. Jsou vybaveni technologií na tlumení hluku - nevydávají žádné zvuky (ani jejich zbraně, pohyb či interakce s okolím).

Surveilers
Speciální jednotka pro boj v nehostinném prostředí, jako je např. Temný Eden či vesmírný prostor. Je chráněna speciálním brněním KE2000.

Enhanced Chasseurs
Elitní jednotka s těžkým pancéřováním a mnoha kybernetickými modifikacemi.

Everassurs
Rozměrní kyborgové v těžkém brnění J4-R3C. Mohou se jimi stát jen ti nejlepší zaměstnanci Kybertroniku. Jejich levá paže je zakončena velkým plazmovým kanomem.

Cancers
Těžce modifikovaní kyborgové. Od pasu dolů mají několik mechanických nohou, kterými se před střelbou zapřou do země. Jsou vyzbrojeni dvěma rotačními kulomety na pažích, pro boj zblízka mají také dvě klepeta.

Cybercurity Military Police
Policejní jednotka.

Attilas
Univerzální androidi - jsou pokryti umělou kůží, takže vypadají jako lidé, ovšem vždy mají podobu velkých jedinců. Jsou ovládáni AI jádrem Cuirassier, které může být vyjmuto a vloženo do jiného těla. Obvykle jsou vyzbrojeni těžkými zbraněmi. Existují tři modely: Attila I, Attila II a Attila III Ultra.

Machinators
Bitevní roboti. Jsou levní a postradatelní, vyrábějí se ve velkém množství. Jsou vyzbrojeni jen mečem, mají též ruční štít.

Machinators Mk.2
Vylepšení bitevní roboti. Jsou ovládáni dálkově skrze Subrealitu, jejich operátoři se nacházejí v bezpečí velitelských center. Jsou vyzbrojeni jen mečem, mají též ruční štít.

Machinators Mk.IX
Bitevní roboti. Jsou levní a postradatelní, vyrábějí se ve velkém množství. Používají se k potlačování vzpour civilistů. Jsou vyzbrojeni elektrickým obuškem a integrovanou pistolí, mají též ruční štít. Místo pistole mohou mít integrován samopal.

Enhanced Machinators
Bitevní roboti. Jsou rychlejší, silnější, odolnější a inteligentnější. Jsou vyzbrojeni útočnými puškami.

Oppresseurs Mk.I
Malí čtyřnozí roboti. Používají se k potlačování vzpour civilistů. Jsou vyzbrojeni dvěma granátomety. V boji zblízka vypouštějí elektrické výboje.

Scorpions
Bitevní roboti. Jsou ovládáni AI jádrem Cuirassier, které může být vyjmuto a vloženo do jiného těla. Jsou vyzbrojeni mečem a granátometem, mají též ruční štít. Na konci ocasu mají vrhač šipek.

Chemimen
Bitevní roboti. Jsou vysazováni přímo z vesmírných lodí či satelitů na orbitě. Při sestupu jsou uloženi v ochranné kapsli, která se po proniknutí atmosférou rozpadne. Brzdná křidélka zpomalí jejich dopad na povrch. Na povrch mohou dopadnout jemně (tehdy jsou rovnou připraveni na akci) nebo prudce, kdy se zaryjí pod zem (kde zůstávají ukrytí). Jsou vyzbrojeni odstřelovací puškou a dvojitým granátometem. Ten vystřeluje chemické granáty.

Exterminateurs Mk.I
Bitevní roboti. Jsou vysocí 3,6 metrů. Přezdívá se jim „Attila“, protože připomínají zvětšené Attily (bez umělé kůže). Jsou vyzbrojeni těžkými zbraněmi.

Dr. Diana
Klony schopné vědkyně, které fungují jako polní doktoři a technici.

Twitchers
O těchto agentech není nic známo. Vyskytli se pouze v karetní hře Doomtrooper, na kartě je ovšem jen zástupná ilustrace – postava s brýlemi pro virtuální realitu. Mají nějakou spojitost s chemikálií Ticker.

Mausers
Malí androidi ve formě kočky, známí také jako "Familiars" a "Catinators". Fungují jako špioni. Některé modely jsou upraveny tak, aby mohly být ovládány AI jádrem Cuirassier.

Shrikes
Malí androidi ve formě jestřába, známí také jako "Sky Eyes". Fungují jako špioni. Jsou ovládáni AI jádrem Cuirassier, které může být vyjmuto a vloženo do jiného těla.


ZAJÍMAVOSTI
People’s Volunteers se poprvé objevili ve 2. edici Warzone.

Attila I a II se vyskytli pouze v RPG.

I když je v RPG (v přídavku Cybertronic Sourcebook) řečeno, že Attilové jsou pokryti umělou kůží, model Attila III Ultra tak není nikdy vyobrazen. Vzhledem k jeho designu nevypadá pokrytí kůží jako proveditelné – má velké náramenní chrániče. V RPG není řečeno, jak se jednotlivé modely Attily vzhledově liší, pokud vůbec nějak. Je možné, že Attilové se používají i bez kůže, ovšem s přídavným pancéřováním.

V románu "Dementia" je řečeno, že existuje brnění pro Attily, a Attila ho tam později během bitvy skutečně nosí. Toto brnění se však chová jako normální brnění – je oblečené přes jeho umělou kůži.

Attila III je v karetní hře Doomtrooper označen jako osobnost, tedy unikátní hrdina. Navíc je pojmenován jako Atilla III, což je chyba.

V karetní hře Doomtrooper a také ve Warzone jsou Attilové označováni jako Cuirassiers, což ale není přesné. Cuirassier je ve skutečnosti označení jejich AI jádra.

19th Silent a Surveilers se poprvé vyskytli v dodatku Dark Eden pro 1. edici Warzone. Nebyl u nich žádný fluff. Fluff se objevil až ve 3. edici Warzone.

Machinators se poprvé objevili v karetní hře Doomtrooper, kde ale byla použita jen zástupná ilustrace. Jejich vzhled stanovila až 1. edice Warzone.

Machinators Mk.2 a Cancers se poprvé objevili ve 3. edici Warzone.

Chemimen jsou zmíněni již v 1. edici RPG. Jsou ale popsáni jen velmi vágně: velcí jako rakev a opatřeni mnoha tryskami, které rozptylují chemické či biologické látky. Není tu jasné, jestli mají humanoidní tvar. Chemimen se dále objevili v karetní hře Doomtrooper, kde ale byla použita jen zástupná ilustrace. Jejich vzhled stanovila až 1. edice Warzone.

Chasseur je francouzky Lovec, Surveillor je francouzky Dozorce (název jednotky je "Surveiler", ovšem takové slovo neexistuje v angličtině ani francouzštině).

V časopise Chronicles č. 2 je řečeno, že celé jméno předlohy klonů Dr. Diana je Diana Winter. Ve 3. a 4. edici Warzone je řečeno, že celé jméno Dr. Diany je Cynthia Diana.

Ve 4. edici Warzone se objevuje jednotka Armoured Chasseurs. Dle popisu je jasné, že je to jen přejmenovaná jednotka Enhanced Chasseurs z předchozích edic.

Everassurs, Machinators Mk.IX, Enhanced Machinators, Oppresseurs Mk.I a Exterminateurs Mk.I se poprvé objevili ve 4. edici Warzone.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.8911 vteřin