Vítejte na Gediman.cz!

25.10.21 - Gediman - Komentáře (0)
Subdoména zasvěcená světu Mutant Chronicles je otevřena.
Vítejte na stránkách zasvěcených Mutant Chronicles. Má původní encyklopedie sloužila jako podklad pro textovou hru, kterou jsme hráli na diskuzním serveru Lapiduch, a kromě oficiálních informací obsahovala i prvky vymyšlené fanoušky. Tento nový web je pojat jinak. Zaměřuje se na oficiální informace, zajímavé souvislosti a historii vývoje tohoto světa.

Mutant Chronicles je science fantasy ve stylu dieselpunk, které se odehrává ve Sluneční soustavě v daleké budoucnosti, kde megakorporace bojují proti silám Temnoty i mezi sebou navzájem. Vytvořila ho švédská firma Target Games v roce 1993, kdy byl představen jako prostředí pro RPG hru. Mutant Chronicles se záhy rozšířil i o karetní hru Doomtrooper a wargame hru Warzone – tyto dvě hry (na rozdíl od RPG) se dostaly i k nám, a dokonce v českém překladu. Díky tomu si Mutant Chronicles získal velkou oblibu, bohužel koncem 90. let jeho popularita silně upadla. Následovala série pokusů o obživení značky, některé vypadaly docela slibně. Přesto Mutant Chronicles zůstává poměrně málo známým světem.

Firma Target Games roku 1999 zbankrotovala a transformovala se na Paradox Entertainment (od které se roku 2004 oddělil známý vývojář PC her Paradox Interactive) a poté se přejmenovala na Cabinet Entertainment. V této formě existuje dnes. Je majitelem vlastních franšíz, kam kromě Mutant Chronicles patří třeba Kult, Mutant a Drakar och Demoner, ale má i práva na díla Roberta E. Howarda (Barbar Conan, Kull, Solomon Kane, Bran Mak Morn).


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.0035 vteřin