Bauhaus: vojáci a agenti

28.11.21 - Gediman - Komentáře (0)
Bauhauské jednotky a různí agenti.
Hussars
Základní jednotka.

Dragoons
Jednotka ovládající těžká obrněná vozidla, může však operovat i jako pěchota.

Ducal Militia
Rezervní jednotka složená z povolaných civilistů.

Venusian Rangers
Speciální jednotka pro operace na Venuši. Existuje 10 divizí, každá má 10.000 vojáků. Divize se dělí na bataliony, každý s 1.000 vojáky. Bataliony se dělí na kompanie, každá se 100 vojáky. Každá kompanie si může zvolit vlastní barvu brnění, většinou je to kamufláž vhodná do oblasti, kde je nasazena. Některé kompanie si ale nechávají základní bílou barvu.

Etoiles Mortant
Speciální jednotka pro boj proti Temné legii. Zaměřuje se na infiltraci, průzkum a sabotáž. Je podporována Bratrstvem, které její členy učí kouzla Umění.

Blitzers
Speciální jednotka paravýsadkářů.

Jaegers
Speciální jednotka horolezců.

Jungle Kommandos
Speciální jednotka pro boj v džungli. Používají rotační brokovnice.

Strike Kommandos
Speciální úderná jednotka.

Recitors
Speciální jednotka pro boj v nehostinném prostředí, jako je např. Temný Eden.

Mounted Hussars
Speciální jednotka Husarů jedoucích na Venušských raptorech, dvounohých ještěrech.

Vorreiter Hussars
Speciální jednotka Husarů jedoucích na pásových motocyklech Vorreiter.

Armoured Hussars
Speciální jednotka Husarů, známá také jako Juggernauts. Používá těžké energo-brnění XO-102 "Steel Strider".

Pauldron Hussars
Elitní jednotka Husarů. Je složena ze členů Order of the Pauldron, jsou to hrdinové Bauhausu. Jako všichni členové řádu, i oni mají levý náramenní chránič chromový. Mají dodatečný výcvik pro guerillový boj.

Wolfhead Dragoons
Elitní jednotka Dragounů. Používá energo-brnění Wolfhead, které obsahuje pokročilou elektroniku dodávanou Kybertronikem.

Romanov Blitzers
Elitní jednotka Blitzerů. Slouží výhradně rodu Romanov. Mají dodatečný výcvik pro ničení obrněných vozidel.

Venusian Marshals
Elitní Venusian Rangers. Operují samostatně, jezdí na koních. Provádějí průzkumné operace a rychlé útoky.

Ulfwerners
???

Bauhaus Law Enforcement Units (BLEU)
Policejní jednotka, známá také jako "Blue".

Ministry of Justice Legates
Speciální jednotka Ministerstva spravedlnosti, používá se k potlačování vzpour a likvidaci kacířů, zrádců a zbabělců. Je velmi fanatická. Často doprovází Magistráty.

Magistrates
Agenti Ministerstva spravedlnosti. Slouží jako soudci, porota i kati v jednom. Nižší Magistráti řeší lokální zločiny, vyšší Magistráti (Prosecutors) operují po celém území Bauhausu a ti nejvyšší (Executioners) vyšetřují nejzávažnější zradu, korupci a kacířství.

Order of the Wolf
Strážný řád rodu Romanov. Nejlepší vojáci v korporaci. Mají vlastní tankovou divizi. Mají striktní kodex disciplíny a etikety. Jsou čestní, loajální. Jsou to rivalové řádu Draka. Vojáci nosí černá brnění, pouze přilby jsou stříbrné.

Order of the Bear
Strážný řád rodu Bernheim. Jeho vojáci jsou velcí a silní. Ovládají těžké zbraně. Vojáci nosí hnědá brnění a pláště z kůží medvědů.

Order of the Condor
Strážný řád rodu Saglielli. Je znám pro svou zuřivost v boji. Nezná slitování, možná proto, že často bojuje s Temnou legií. Často pracuje v utajení, kdy odhaluje kacíře. Vojáci nosí černá brnění.

Order of the Dragon
Strážný řád rodu Richthausen. Má smysl pro čest a přesnost. K nepřátelským zajatcům se chová dobře. Přísně následuje Articles of Battle. Jsou to rivalové řádu Vlka. Vojáci nosí šedá brnění.

Order of the Unicorn
Strážný řád rodu Fieldhausen. Specializuje se na obrněná vozidla, patří mezi nejlepší obrněné jednotky lidstva. Vojáci nosí šedá brnění.

Order of the Boar
Strážný řád rodu Kruger. Je znám pro svou zuřivost v boji.

Order of the Spider
Strážný řád rodu Salvatore. Je znám tím, že jeho vojáci jsou velmi ekcentričtí a docela šílení, díky experimentálním chemickým a genetickým úpravám. Jsou schopni šíleného násilí i odvahy. Jsou odolní proti chemickým a biologickým látkám. Vojáci nosí černá brnění, pouze přilby jsou mosazné.

Order of the Lion
Strážný řád rodu Bayer-Hrothgar. Má nejlépe upravené a čisté vojáky ze všech.

Order of the Griffin
Strážný řád rodu Giraud. Specializuje se na letecké útoky a paravýsadky. Má vlastní malou leteckou sílu. Vojáci nosí zlatá brnění.

Order of the Mask
Strážný řád rodu Luther. Zaměřuje se na boj proti Temnotě.

Order of the Devilcat
Strážný řád rodu Philippe. Specializuje se na boj v džunglích.

Order of the Golden Helm
Strážný řád rodu Rotherberg. Hlídá banky a finance.

Order of the Monkey
Strážný řád rodu Dante. Vojáci tohoto řádu jsou vtipálci, nejsou braní vážně, ale jsou velmi schopní a všestranní.

Order of the Bison
Strážný řád rodu Matochek. Má k dispozici nejvíce vojáků ze všech.

Order of Fear
Paramilitantní organizace. Templářský řád střežící vězeňské komplexy, taktéž ale provádí zastrašovací útoky proti cizím korporacím a kacířům. Vojáci nosí černá brnění, pouze přilby jsou kovově šedé. Nosí též černé kápě.

Order of Staff and Hand
Paramilitantní organizace. Templářský řád, který doprovází bauhauské poutníky a chrání je před cizími korporacemi a Temnou legií. Vojáci nosí bílá brnění a purpurové pláště s kápěmi.

Knights of the Fiery Sword
Paramilitantní organizace. Prastarý Templářský řád, jehož posláním je boj proti Temné legii.

Order of Silver Skull
Paramilitantní organizace. Templářský řád střežící důležité budovy, taktéž funguje jako vojenská policie. Vojáci nosí černá brnění, pouze přilby jsou stříbrné.

Order of the Ice Bear
Paramilitantní organizace. Templářský řád, který brání bauhauské město Mundburg na jižním pólu Marsu. Vojáci nosí pláště z kůží ledních medvědů.

Order of the Arctic Fox
Paramilitantní organizace. Templářský řád, který brání bauhauské město Novakursk na severním pólu Venuše. Vojáci nosí pláště z kůží polárních lišek.

+++Spezial Attack Kampfgruppe+++
Elitní skupina složená z osobních čet dvou největších bauhauských hrdinů: kapitána Maxe Steinera a majora Valerie Duvalové. Výcvikový tábor skupiny se nachází na Venuši, na tajném ostrově u pobřeží blízko Volksburgu. Skládá se ze dvou divizí: Steinerovy Eagle Platoon a Duvalové Stardust Platoon. Skupina se skládá z těchto unikátních jednotek:

XIV:E Abteilung Hussars
Základní jednotka. Jsou to zkušení Husaři. Nosí černé brnění s bílou maskou. Vyskytují se v četě Eagle Platoon.

Iron Eagles
Speciální jednotka pro boj zblízka. Jsou to dobří šermíři. Vyskytují se v četě Eagle Platoon.

Diving Deaths
Speciální úderná jednotka. Používá jetpacky. Provádí nálety, během kterých na bitevní pole shazují ruční granáty. Vyskytují se v četě Eagle Platoon.

White Novas
Základní jednotka, složená pouze z žen. Jsou to zkušené Husarky. Nosí bílé brnění s červenou maskou. Vyskytují se v četě Stardust Platoon.

Black Void Redemptionists
Speciální jednotka pro infiltraci. Jsou to zkušení Etoiles Mortant. Vyskytují se v četě Stardust Platoon.

Ecliptic Stars
Speciální jednotka. Jsou to Etoiles Mortant, jejichž výcvik ještě nebyl ukončen. Cvičí je Valerie Duvalová osobně. Vyskytují se v četě Stardust Platoon.

Suicide Hussar Engineers
Jednotka Husarů-ženistů. Jsou to odpadlíci a odsouzení zločinci, jsou postradatelní. Očekává se od nich, že provedou sebevražedný útok. Pokud se však osvědčí (a přežijí), je jim udělena milost. Používají bomboty, dálkově ovládané pojízdné nálože. V případě sebevražedného útoku je nevypustí, ale rozeběhnou se s nimi k cíli, u kterého je odpálí. Vyskytují se v sekci Die Spezial Abteilung, kterou používá četa Eagle Platoon i Stardust Platoon.


ZAJÍMAVOSTI
Ducal Militia se poprvé objevili ve 2. edici Warzone. Nicméně už v 1. edici RPG je řečeno, že Bauhaus má Rezervní armádu civilistů.

Jaegers, Jungle Kommandos, Strike Kommandos a Mounted Hussars se též poprvé objevili ve 2. edici Warzone. "Jaeger" je německy "myslivec": jednotka je zjevným odkazem na Horské myslivce, lehkou pěchotu pro boj v horském terénu.

Ve všech edicích Warzone se Etoiles Mortant skládají pouze z žen. V RPG ale žádné omezení ohledně pohlaví řečené není.

Recitors a Ulfwerners se poprvé vyskytli v dodatku Dark Eden pro 1. edici Warzone. Nebyl u nich žádný fluff. "Ulfwerners" by se dalo přeložit jako "Vlčí obránci". Fluff k Recitors se objevil až ve 3. edici Warzone.

Venusian Marshals se v éře původního Mutant Chronicles vyskytli pouze v karetní hře Doomtrooper a v 1. edici Warzone.

3. edice Warzone tvrdí, že Venusian Marshals jsou Rangers s hodností maršál, tedy v podstatě vrchní velitelé. Následně 4. edice Warzone tvrdí, že Venusian Marshals jsou jacíkoliv důstojníci s hodností maršál a zmiňuje také níže postavené Venusian Kapitans. Toto je ale chybná interpretace. Maršál je totiž také označení pro bezpečnostního důstojníka (viz např. U.S. Marshals). Venusian Rangers jsou "hraničáři", tedy strážci bezpečnosti Venuše. Venusian Marshals jsou pouze elitní strážci bezpečnosti.

Zajímavé je, že 3. edice RPG pojala Venusian Marshals správně, tedy skutečně jako bezpečnostní důstojníky. Je to jeden z důkazů, že tvůrci 4. edice Warzone a 3. edice RPG nebyli moc zkoordinovaní.

Ministry of Justice Legates, Pauldron Hussars, Wolfhead Dragoons a Romanov Blitzers se poprvé objevili ve 3. edici Warzone.

Spezial Attack Kampfgruppe se vyskytla pouze v časopisu Chronicles, číslo 8.

Vorreiter Hussars a Armoured Hussars se poprvé objevili ve 4. edici Warzone.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.0061 vteřin