Kybertronik

11.11.21 - Gediman - Komentáře (0)
Popis megakorporace Kybertronik.
Domovské území: Pás asteroidů
Hlavní město: trpasličí planeta Ceres
Vůdce: 19. exekutiva
Měna: Kybertronický piastr
Kybertronik

Původ
Kybertronik je nejnovější a nejmenší megakorporace. Tato korporace vznikla teprve nedávno, 5. září 1103 YC, a její vznik není tak zcela jasný. Podle všech údajů jedna malá a bezvýznamná firma Cybertronic Investments, Inc., díky stovkám holdingových společností a agentů zinscenovala krach na akciové burze a skoupila akcie za drtivě nejnižší ceny. Díky tomu se doslova přes noc stala novou megakorporací.

Politika
Vůdcem Kybertroniku je 19. exekutiva, Raoul Mannerheim - muž, který přetvořil firmu Cybertronic Investments, Inc. na dnešní megakorporaci. Než Raoul zemřel, napsal závěť, ve které rodinu instruoval, jak postavit speciální mauzoleum na Luně. Špioni Imperiálu předpokládají, že toto mauzoleum obsahuje jeho tělo a udržuje ho při životě pomocí nekrotechnologie Temné legie.

Většina členů Bratrstva a Imperiálu se shoduje na tom, že Kybertronik je nový projev Temné symetrie. Zatím se šíří skrytě, ale jakmile dobude celou Sluneční soustavu, odhalí svoji pravou tvář. Vztahy Kybertroniku s Bratrstvem tedy nejsou dobré, dochází k otevřeným bitvám. Ty většinou dopadnou nerozhodně, nebo zvítězí Bratrstvo díky svému fanatismu a početní přesile.

19. exekutiva:
Kybertronik

VAC, TIFF a Diamanti
V Kybertroniku existují tři "kasty". VAC jsou nejpočetnější. Jsou to obyčejní dělníci, kteří vykonávají základní práce. VAC mají jen málo implantátů, pokud vůbec nějaké, a užívají neurální drogu XLR8 Mark I. Ta jim posiluje soustředěnost na přidělenou práci a celkovou efektivitu, ovšem potlačuje emoce a kreativní myšlení. Díky tomu jsou zcela imunní vůči korupci Temnotou. VAC jsou jako živé stroje. TIFF jsou na tom o něco lépe. Fungují jako úředníci a vědci, ovšem nejsou tak početní. Droga XLR8 Mark II jim poskytuje stejné výhody, jako Mark I, ovšem nepotlačuje kreativní myšlení. Díky tomu mají šanci být ovlivněni korupcí, nicméně TIFF jsou osoby s velmi silnou vůlí, takže pravděpodobnost korupce je malá. TIFF jsou také vybaveni mnoha implantáty. Nejvyšší a nejvzácnější je třída "Diamant". Těchto lidí je opravdu málo, patří mezi ně vysoce postavení důstojníci, manažeři a vědci. Je jim poskytnuta velká nezávislost. Mají přístup k těm nejmodernějším implantátům. Droga XLR8 je obecně důležitá také proto, že imunitní systém díky ní nereaguje na kybernetické implantáty.

Úspěch a selhání
Kybertronik uznává pouze úspěch. Ať už na burze nebo na bitevním poli. Úspěch je vždy odměněn odpovídají mírou a obvykle dosti okázale. To je důvod, proč se lidé chtějí stát zaměstnanci této megakorporace. Méně se ovšem ví, že Kybertronik trestá neúspěch stejně tak efektivně, jako odměňuje úspěch. Pokud zaměstnanec selže, může skončit mrtvý, nebo hůř. Pokud z korporace sběhne, bude uloven a zabit. Neexistují výjimky. To proto, že Kybertronik zná mnoho tajemství, o kterých nikdo cizí neví. A udělá vše pro to, aby to tak zůstalo. Pokud jde o ochranu korporace, nikdo není nepostradatelný. Pokud VAC začne z nějakého důvodu jednat nezávisle, může být prohlášen za ztracený případ a odstraněn. Umělé inteligence, které začínají vykazovat osobnost, jsou odneseny do opravy a případně zničeny. Kybertronik dělá všem uchazečům o zaměstnání nejdříve psychologickou prověrku.

Kybertronik se dělí na tyto divize:

RDM - Research, Development and Manufacturing
Tato divize se stará o výzkum, vývoj a výrobu stávajících i nových technologií. Dělí se dále na čtyři sub-divize:

ARD - Advanced Research and Development: Tato divize se zabývá veškerým výzkumem.
EPD - Execution, Production and Distribution: Tato divize produkuje celou škálu výrobků Kybertroniku.
CRI - Cybernetics Research and Implementation: Tato divize se zabývá kybernetizací lidí.
EDA - Engineering, Development and Application: Tato divize navrhuje a vynalézá nové výrobky.

AEM - Administration, Economics and Management
Tato divize se stará o vydávání zákonů, řízení politiky a ekonomiky. Dělí se dále na čtyři sub-divize:

LAJ - Legislation and Applied Justice: Tato divize dohlíží nad dodržováním zákonů a má také soudní moc.
ETP - Education, Training and Publicity: Tato divize vzdělává zaměstnance Kybertroniku a řídí propagandu.
ABC - Administrative Bureaucratic Control: Tato divize se stará o každodenní záležitosti a administrativu.
FEF - Finance and Economic Forecasting: Tato divize se stará o přerozdělování financí a řídí bankovnictví.

SWI - Security, Warfare and Intelligence
Tato divize se stará o vojenské operace, bezpečnost korporace a špionáž. Dělí se dále na čtyři sub-divize:

MCR - Military Conflict and Resolution: Tato divize se stará o útočné vojenské akce.
IES - Internal and External Security: Tato divize se stará o vnitřní i vnější bezpečnost korporace.
APH - Analytical Processing and Hypotheses: Tato divize řídí diplomatická jednání, ale i sestavuje bojové strategie.
IGC - Intelligence Gathering and Collating: Tato divize zastává úlohy špionáže, kontrašpionáže a vyšetřování.

Ticker
Monosodiumortobensaliumamononitrile-3, známý jako Ticker, je hyper-konduktivní biochemická látka. Vynalezla ji podporučík Miriam Duval z firmy BauChemicals. Když je vpravena do mozkové kůry, optimalizuje přenos nervových impulzů, čímž zvyšuje mozkovou kapacitu a aktivitu. Tyto impulzy také převádí do kybernetických implantátů. Ticker je stále ve stádiu testování a má vážné vedlejší účinky, např. oční tik (odtud má své jméno), potlačení emocí, svalové křeče, třes a pěnu u úst.

Blueberries
Během bauhauského výzkumu byly tyto modré pilulky používány k potlačení vedlejších efektů Tickeru. Cílem výzkumu bylo vylepšit Ticker do takové podoby, aby měl stejný efekt, jako to, čeho zjevně dosáhl Kybertronik. Blueberries otupují části somatického nervového systému, které kontrolují svaly, takže se nevymknou kontrole (vedlo to však k infarktům a krvácení do mozku). Nemají ale žádný efekt na potlačení emocí, které Ticker způsobuje.

Cybercurity
Ozbrojené síly Kybertroniku. Jedna jejich část funguje jako standardní policie (Cybercurity Military Police).


ZAJÍMAVOSTI
Logo Kybertroniku je nejvíce futuristické, což odkazuje na fakt, že tato megakorporace je nejmladší a technologicky nejpokročilejší.

Fakt, že z Raoula Mannerheima ve skutečnosti existuje již pouze mozek ve skleněné nádobě napojené na počítače, poprvé ustanovila buď karetní hra Doomtrooper v rozšiřující sadě Warzone, nebo příručka 1. edice Warzone (obojí vyšlo roku 1995). Jeho jméno ani v jednom případě uvedeno není, pouze jeho titul "The Nineteenth Executive".

Kybertronik se objevil už ve hře Mutant RYMD, předchůdci Mutant Chronicles. Měl hodně podobné logo - bylo jen graficky jednodušší.

V románu "Dementia" je řečeno, že VAC je zkratkou pro "vacationer" a TIFF je upravenou zkratkou pro "tempus fugit". V románu jsou tyto zkratky psány malými písmeny.


Úvod | Projekt Void © 2009-2024
Původní texty a zdrojový kód nesmí být bez souhlasu šířeny. Stránky založeny na redakčním systému FoxAxe
Web tip: Anime, filmy, hry; Postavy, osobnosti

Načtení stránky trvalo 0.011 vteřin